Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia OC w firmie Compensa?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkiem każdego kierowcy w naszym kraju. Właściciele aut chcą uzyskać jak najkorzystniejszą wysokość składki oraz atrakcyjne warunki płatności. W związku z tym warto wiedzieć, od czego zależą opłaty i jak można je skutecznie obniżyć? Compensa oferuje wiele możliwości rozszerzania standardowej polisy OC, co przyczynia się do możliwości uzyskania oferty bardziej atrakcyjnej niż u innych ubezpieczycieli.

Kierowca i jego samochód

Każda firma ubezpieczeniowa ma swoją własną politykę obliczania wysokości składki za polisę. Compensa bierze pod uwagę takie informacje, jak wiek kierowcy, historia dotychczasowego ubezpieczenia oraz to, czy były zawierane inne umowy ubezpieczenia. Firma ma w swojej ofercie produkt pozwalający zabezpieczyć się przed utratą zniżki, dlatego przy kalkulacji są sprawdzane aktywne inne polisy. Inne istotne dane to marka i rok produkcji auta oraz jego aktualny i planowany przebieg. Jest to ważne, bo im bardziej intensywnie eksploatowany samochód, tym większe ryzyko zaistnienia kolizji na drodze.

Zniżki ubezpieczeniowe

Kierowcy przy bezszkodowej jeździe mogą liczyć na naliczenie korzystnych zniżek ubezpieczeniowych. Wysokość składki zależy od wieku kierowcy. Młodzi właściciele aut są zwykle traktowani jako mniej odpowiedzialni na drodze. Nie zawsze jest to zgodne z rzeczywistością, ale osoby do ukończenia 24. roku życia muszą liczyć się z nieco wyższą składką ubezpieczeniową. Compensa (https://superpolisa.pl/partner/compensa/) oferuje także rozwiązania, z których mogą skorzystać bardziej doświadczeni kierowcy. Można to zrobić, między innymi, poprzez zakup pakietu ubezpieczeniowego. Składka za polisę OC ulega znacznemu obniżeniu, jeżeli zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia OC i AC w jednym pakiecie. W ten sposób można ubezpieczyć auto oraz motocykl. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia możliwych następstw wypadku, w którym bierze udział jednoślad.

Forma i terminy płatności

Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy też od formy płatności. W zasadzie najlepszym rozwiązaniem jest jednorazowa płatność, ale naraża to kierowcę na konieczność zgromadzenia większej kwoty pieniędzy w określonym dniu w roku. Dla wielu osób lepszą formą płatności jest rozłożenie na półroczne, miesięczne lub kwartalne raty. Compensa dolicza wtedy drobną opłatę manipulacyjną, ale pozwala to na zmniejszenie obciążenia domowego budżetu. Trzeba tylko pamiętać, aby nie przekroczyć terminów płatności kolejnych rat. Oferta firmy Compensa jest jedną z najbardziej atrakcyjnych na rynku i warto szczegółowo zapoznać się z warunkami dostępnych ubezpieczeń komunikacyjnych.