Jak ubezpieczyć motocykl w firmie Compensa?

Motocykle to pojazdy popularne w wielu krajach. Kierowcy poruszają się po nich w różnych porach roku i są narażeni na nieprzewidziane sytuacje. Firma ubezpieczeniowa Compensa wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników jednośladów i oferuje pakiety zabezpieczające zarówno motocykle, jak i zdrowie kierowców.

Ochrona pojazdu i zdrowia kierowcy

Ubezpieczenie motocykla w firmie Compensa to szeroki zakres ochrony. Obejmuje następstwa wszelkich zdarzeń, których rezultatem jest uszkodzenie lub utrata pojazdu. Dotyczy to sytuacji występujących w Polsce i poza granicami naszego kraju. Składka może być opłacana jednorazowo lub w wygodnych ratach. Ubezpieczenie może być rozszerzone o wiele dodatkowych produktów, dzięki czemu każdy kierowca może czuć się pewnie i bezpiecznie na drodze. Możliwe jest nawet ubezpieczenie utraty zniżki polisy OC, jeśli szkoda powstała z winy osoby ubezpieczonej.

Podstawowe ubezpieczenie OC

Bezpieczeństwo pojazdu można zapewnić za pomocą kilku wariantów ubezpieczenia oferowanego przez firmę Compensa. Podstawowym jest polisa odpowiedzialności cywilnej, która jest obowiązkowa w Polsce. Zakres ochrony jest określony w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych i dotyczy sytuacji, gdy kierowca jest winny spowodowania zdarzenia na drodze. W innych przypadkach potrzebujemy dodatkowej ochrony. Zapewni je ubezpieczenie Autocasco motocykla.

Dodatkowe ubezpieczenie AC

Zakres ubezpieczenia AC proponowany przez towarzystwo Compensa to wszelkie zdarzenia, które spowodują uszkodzenie pojazdu. Nie jest ważne, czy było to zależne od kierowcy, czy zniszczenia są spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Sprawca może być znany lub nieznany. Można powiedzieć, że jest to odpowiednik polisy Autocasco stosowanej dla samochodów. Pozwala zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami uszkodzenia lub utraty motocykla w przypadku kradzieży.

Szczegółowe warunki ubezpieczenia

Przed podpisaniem umowy ubezpieczenia AC warto przeczytać dokładnie Ogólne Warunki Ubezpieczenia, aby upewnić się, że dokument zawiera wszystkie rodzaje ryzyka, których obawiamy się najbardziej. Ważny jest też fakt, że Compensa pozwala na rozliczenie szkody w dwóch wariantach. Jeden opiera się na wyliczeniu wartości szkody na podstawie faktury, która wystawiana jest przez autoryzowany serwis konkretnego producenta pojazdu. Druga możliwość bazuje na kosztorysie, który jest przygotowywany przez samą firmę ubezpieczeniową.

Korzystny wariant rozliczenia szkody

W zależności od modelu pojazdu oraz rodzaju uszkodzeń oba warianty mogą być korzystne dla kierowcy. Trzeba jednak przyznać, że większy komfort daje wariant serwisowy, gdy cenę naprawy podaje warsztat naprawczy. Nie może wtedy dojść do zaniżenia kosztów naprawy, a właściciel motocykla nie musi interesować się cenami niezbędnych części. Pojazd jest szybko przywracany do sprawności i można dalej nim bezpiecznie poruszać się po drogach, a to jest najważniejsze dla każdego motocyklisty.